Büyük Marksizm Sözlüğü

Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

spot_imgspot_img

Değerli Okurlarımız,

1 Mayıs 2020 ile birlikte size bir müjde vermek istiyoruz.

Çinceden İngilizceye çevirisini yürütmekte olduğumuz, 5 milyon kelime kapsamlı Büyük Marksizm Sözlüğü projemiz devam ediyor.

Bu sözlüğü, kahraman Wuhan halkının mülkiyetindeki Halk Yayınevi ile yaptığımız telif sözleşmesi ile yayınlayacağız. Sözlüğü, bu yıl Ekim Devrimi’nin yıldönümünde dünya işçi sınıfının kullanımına sunacağız, bu yayını aynı zamanda açık kaynak (open source) olarak internetten okunabilir kılacağız.

Büyük Marksizm Sözlüğü, en güncel araştırmalarla Çin Halk Cumhuriyet’inde 150 Marksizm ve sosyalizm tarihi araştırmacısı tarafından Marx’ın 200. Doğum Yıldönümü vesilesiyle 5 yıl içinde hazırlandı ve yayınlandı. Eserin, çeviri ve düzelti editörlüğünü kolektif bir çalışma içinde Xiao Fan, Dennis Simon, Deniz Kızılçeç, Soner Torlak, Emin Seval, Seyhun Şirin ve Sevgi Akkoyun arkadaşlarımız yapmaktadırlar.

Bu sözlüğü, çeşitli Türk ve Kürt yayınevleri ile iş birliği içinde Türkçe ve Kürtçe dillerinde okuyucularımıza ve işçi sınıfına sunmayı hedefliyoruz.

Bu kapsamlı eserin yayınlanmasını başarmak için var gücümüzle bir çaba içindeyiz. Dünya işçi sınıfına ve Türkiye işçi sınıfına armağan olsun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel

En çok okunanlar