Büyükada’da Yazlık Sinema Şenliği – ALİ RIZA ÖZKAN

Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

spot_imgspot_img

Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül’ün organizasyonuyla hayata geçirilen AçıkhavADA Sinema gösterimleri; Erdem Gül, Cahit Berkay, Taner Öngür ve Kaan Müjdeci’nin katılımıyla 16 Temmuz Perşembe akşamı Büyükada’da başladı.

gösterimlerinin ilki Türkan Şoray, Kadir İnanır ve Ahmet Mekin’in muhteşem oyunculuklarıyla; müziği ve replikleriyle unutulmaz bir Atıf Yılmaz filmi olan Selvi Boylum Al Yazmalım ile gerçekleşti.

Küresel salgın koşullarına uygun şekilde düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül gerçekleştirdi. Gül, açılış konuşmasında, “Öyle politik cümleler kurmayacağım. Hatta hiç cümle kurmaya gerek yok. Efsane iki isim var aramızda. Moğollar’ın iki önemli ismi Cahit Berkay ve Taner Öngür burada” diyerek iki önemli ismi mini konserini vermek üzere sahneye davet etti. Aynı zamanda Selvi Boylum Al Yazmalım filminin müziklerini yapan Cahit Berkay ile Taner Öngür verdikleri mini konserle Ada halkına nostaljik dakikalar yaşattı.

Büyükada tarihî Faytoncular Meydanı’nda gerçekleşen açılışa Ada halkı büyük ilgi gösterdi. AçıkhavADA Sinema günleri Arizona Rüyası ve 4 dalda Oscar ödülüne layık görülen Parazit film gösterimi ile sürdü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel

En çok okunanlar