Kartal’da ‘Şiir Hayattır’

Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

spot_imgspot_img

Kartal Belediyesi, Bayram Demirkol Parkı’nda iki gün süren ‘Şiir Hayattır’ etkinliğine ev sahipliği etti. Açık havada düzenlenen etkinliğe şiirin ve sanat dünyasının usta kalemleri konuk olarak katıldı.

Küresel salgın nedeniyle Kartal Belediyesi Bayram Demirkol Parkı’nda açık havada gerçekleştirilen ve iki gün süren etkinlikte katılımcılar, güvenli mesafe kurallarına uygun bir şekilde yerlerini aldı. Parkın girişinde ateş ölçümü yapılırken, alana yerleştirilen dezenfekte üniteleri ile etkinliğe gelen kısıtlı sayıda katılımcının kurallara uyması sağlandı.

Niyazi Yaşar’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen “Şiir Hayattır” etkinliği,  birçok değerli şair ve yazarı aynı çatı altında buluşturdu. Etkinliğin ilk günü W. Bahadır Bayrıl, Hilal Karahan, Volkan Hacıoğlu, Ali Rıza Gelirli konuşmacı olarak yer alırken müziği Musa Kurt, karikatür çizimlerini ise Hüseyin Aslan üstlendi. Etkinliğin ilk gününde katılımcı şair ve yazarlar; İsmail Biçer, İsmet Yalçın, Gülser Han, Metin Kaya, Olcay Kasımoğlu, Ata Yiğiz, Taner Sezgin, Sevilay Özyürek, Nevin Ekmekçioğlu ve Seher Zerrin Aktaş kitaplarını edebiyatsever Kartallılar için imzaladı.

“Şiir Hayattır” etkinliğinin ikinci gününde ise 17.00-19.00 saatleri arasında edebiyatseverleri bu kez; Celal Ülgen, Dilruba Nuray Erenler, Hakkı Zariç ve Şeref Bilsel konuşmacı olarak karşıladı. Refik Köksal’ın müziği ve Hüseyin Aslan’ın karikatür çizimleri ile renklenen etkinlikte katılımcı olarak yer alan şair ve yazarlar; İsmail Biçer, Durmuş Türker, Hayrettin Erenler, Hüseyin Aslan, Hüseyin Fidan, Raif Zor, Osman Ünal, Ömer Lütfü Demircan, Ayser Bektaş, Dilek Uyar ve Zeynel Kaya edebiyatseverlerle buluşup kitaplarını imzaladı.

Kitap imzalama programının ardından şair ve yazarlar, sırayla kürsüye çıkarak şiir okuyup konuştular. Etkinlik sırasında şair ve çizer Hüseyin Aslan da edebiyat tutkunlarının karikatürlerini çizerek, kendilerine armağan etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel

En çok okunanlar