Bozcaada Caz Festivali sona erdi

Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

spot_imgspot_img

Bozcaada Caz Festivali’nin 2020 Keşif programı sona erdi. Festivale caz müzisyenlerinin yanı sıra, kültür profesyonelleri, sivil toplum örgütleri ve bağımsız sanat temsilcilerinin aralarında olduğu 100’e yakın konuk ve sanatçı katıldı.

Küresel salgın koşullarında kültür ve sanat ilişkilerinin  sürdürülebilirliğini örnekleyen festival, müzikten gastronomiye, kültür politikalarından Bozcaada tarihine uzanan zengin BCF Keşif programı ile seyircisine bu yıl çevrimiçi kanallarından ulaştı. Ağustos ayı boyunca 100’e yakın konuk ve sanatçının ağırlandığı, 20’den fazla çevrimiçi panel ve sohbetin yanı sıra, adalılarla yapılmış özel söyleşilerin de yer aldığı BCF Keşif kapsamında, bir müzik albümü de yayımlandı. Geçmiş yıllarda sahne almış müzisyenlerin Bozcaada’dan ilham alarak yazdıkları özgün bestelerden oluşan Bozcaada Caz Festivali 2020 ‘Keşif’ albümünde Seçil Akmirza, Alp Ersönmez, Sarp Maden, Deniz Mahir Kartal, Cenk Erdoğan, Volkan Öktem, Çağrı Sertel, Emir Ersoy ve Elif Pıtırlı yer aldı. Albüm Spotify ve Apple Music kanallarında dinlenebiliyor.

Ada gastronomisinin önemli temsilcilerinden Madam Niça’nın kurucuları Oya Terzioğlu ve Saada Delen, Maya Bozcaada’nın kurucusu Selçuk Aykan, adanın yaşayan en eski bağcısı Haşim Yunatçı, adadan topladığı malzemelerle çalışan ressam ve heykel sanatçısı Cansu Şimşek, bugüne dek Bozcaada’ya dair 7 kitap yazmış yazar, gazeteci, akademisyen ve televizyoncu Prof. Dr. Haluk Şahin ve Bozcaada Müzesi kurucusu M. Hakan Gürüney de Festivale katkı veren isimler…

Tiyatro Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Iraz Yöntem ve Bozcaada Caz Festivali kurucu ortağı Gizem Gezenoğlu’nun konuk olduğu “Kültür Endüstrilerinde Dayanışma Modelleri” başlıklı panel çevrimiçi izlenmeye devam ediyor.

Arşiv değerindeki programlara festivalin Instagram, Spotify ve YouTube kanallarından ulaşılabiliyor. 2021 programının hazırlıklarına başlayan Bozcaada Caz Festivali, 16-18 Temmuz 2021 tarihleri arasında 5. kez gerçekleşecek.

detaylı bilgi için: bozcaadacazfestivali.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel

En çok okunanlar