Brigitte Labbé Edebiyat Salonu’nda

Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

spot_imgspot_img

Institut français Türkiye’nin online edebiyat sohbetleri dizisi, SALON Edebiyat Türkiye’de, çok sevilen “Çıtır Çıtır Felsefe”nin yaratıcısı Fransız yazar Brigitte Labbé ile sürüyor. Yazar Yiğit Bener’in sunumuyla gerçekleşecek edebiyat sohbetine Brigitte Labbé’nin kitaplarını Türkçe’ye kazandıran çevirmen Azade Aslan da konuk olacak.

“Çıtır Çıtır Felsefe” dizisinin yaratıcısı Brigitte Labbé’nin amacı çocuklara felsefenin sürekli kendini yenileyen bir sorgulama olduğunu göstermek… Okullarda, kütüphanelerde ve kafelerde çocuklar için “Çıtır Çıtır Felsefe” günleri düzenleyip tartışmalar açan Labbé, katıldığı ulusal ve uluslararası konferanslarda çocuklara zor konuları anlatmak üzerine sunumlar gerçekleştiriyor. Brigitte Labbé, Ocak 2019’da, çocukların eğitim öğretim yaşamına kitaplarının sağladığı katkılar nedeniyle Fransa’nın en önemli devlet nişanı olan Légion d’Honneur’e layık görüldü.

2020 başında 14. Ankara Kitap Fuarı’na Institut français Türkiye’nin davetlisi olarak katılan Labbé’nin okullarda ve Institut français’de düzenlediği felsefe atölyeleri çocukların ve yetişkinlerin büyük ilgisini toplamıştı.

Zoom platformunda gerçekleşen SALON Edebiyat konferanslarına katılım ücretsiz… Konferansı izlemek isteyenlerin Institut français Türkiye’nin http://www.ifturquie.org adresli internet sitesinden etkinliğe kaydolmaları gerekiyor.

Tarih: 25.10.2020, 19.00 // Yer: Zoom online platformu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel

En çok okunanlar