Evrimce Hep Adım Adım AFRİKA TARİHİ

Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

spot_imgspot_img

İnkılâp Kitabevi, akademisyen ve tarihçi Kevin Shillington’ın Afrika Tarihi adlı kitabını Türkçeleştirerek okurlarla buluşturuyor. En erken dönemlerden günümüze kadar tüm kıtanın tarihine dair zengin bir kaynak sunan Afrika Tarihi, bu olağanüstü kıtaya ve onun büyüleyici geçmişine ilgi duyan herkes için temel kaynak olma özelliği taşıyor.

Shilllington, Afrika hakkında yazılmış ilk metinlere atıfta bulunurken son araştırmaları ve olayları da dikkate alıyor. Antik dünyadan başlayarak günümüze kadar gelen anlatımda Afrika’nın tarihiyle birlikte günlük ve sosyal yaşamı, kıta sakinlerinin geçim kaynakları da sergileniyor. Çiftçiliğin ortaya çıkışı, Eski Mısır, Aksum ve Meroe Krallıkları, Ortaçağ imparatorlukları, Afrika’da İslam’ın yayılması ve etkisi, ticaretin ve dinin rolü, hayvancılık, tarım ve avcılık toplumlarının gelişimi gibi birçok tarihi, sosyal ve dini konu Afrika Tarihi’nde okuyucuya akıcı bir dille aktarılıyor.

Sosyal, dini ve politik yaşamın tarihine ve sıradan insanların üzerindeki etkisine de dikkat çeken Shillington, Afrika Tarihi’nde eleştirel ve kronolojik bir anlatı sunuyor. Özel olarak çizilmiş 100 haritayı ve yaklaşık 200 resmi de içeren kitaba, metnin belirli bölümlerini tamamlamak için ek tarihsel araştırmalar ve eleştirel tartışmalar sunan, orijinal dilinde bir internet sitesi eşlik ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel

En çok okunanlar